Metallica Czech Tribute Band se nechce stylizovat do věrné kopie originálu a ani je nějak napodobovat, což je náplní revivalů. Je to pouze parta čtyř lidí, jež spojuje láska k hudbě Metallicy a rádi se o tuhle vášeň podělí s fanoušky, kteří sdílí stejné či podobné nadšení. Všechno to začalo v létě 2016, kdy oddanost a vášeň pro Metallicu svedla dohromady Martina Przeczka a Kamila Drába , aby si krátili dlouhé letní večery hraním oblíbených songů jen tak pro sebe ve zkušebně. Postupně se ovšem začala drát na povrch myšlenka o doplnění dalších dvou hráčů (kytaristy a basáka) a možnosti odehrání příležitostných akcí. Začalo shánění zkušebny, vybírání repertoáru, pravidelného zkoušení, které mělo za cíl dát kostru playlistu nové formace. Na podzim doplňuje dvojici kytarista Tomáš Kuchta , Martin Przeczek definitivně přijímá roli frontmana a kapela dostává název Metallica Czech Tribute Band. Na pozici basového kytaristy je z několika adeptů vybrán v lednu 2017 Jan Zaoral a na pozici manažera a webmastera Jaroslav Holar . Základem slušné realizace koncertů je zvuk a z toho důvodu kapela povolala do služeb obratného zvukaře Standu Malého , který se tímto stal jednou z hlavních součástí hnacího motoru. Vše dostává jasné rysy a na duben 2017 je plánovaný oficiální start kapely…
Webové stránky spuštěny 18.1. 2017
HISTORIE
První koncert projektu Metallica Czech Tribute Band proběhl v českobudějovické Gerbeře, kam kapelu přišlo podpořit úctyhodných dvěstěšedesát lidí a tato událost všechny přesvědčila o tom, že existence projektu má zcela určitě svůj význam.
V roce 2017 byla odehrána celá řada zajímavých koncertů se slušnou návštěvností fanoušků hudby skupiny Metallica a kapela zařadila druhý rychlostní stupeň. Start roku 2018 patřil bezesporu lednové akci v českobudějovické Gerbeře, kam přišlo M.C.T.B podpořit téměř čtyřista fanoušků. Skupina se v době proměnila v nečekaně rychle rozjetý vlak a celá parta zvládla zamaskovat první ránu, která hudební soubory potkává velmi často a tím je změna obsazení. V příběhu kapely by asi byla i škoda nezmínit, že tato událost se v době zdála téměř neřešitelná a hledání adekvátní náhrady za odcházejícího Martina Preczka bylo velmi složité. Začalo se pracovat na nenápadné “rošádě”. Jméno Martinova nástupce se objevilo znenadání na jednom z dalším koncertů v Hodoníně, kde s “Metlou” poprvé vystoupil Tony Stojka a vstoupil tak do rodiny M.C.T.B. Tuto nelehkou pozici, kterou na vysoké úrovni doposud zastával Martin Przeczek, přebírá neméně skvělý a zkušený muzikant . Tento mezník je připsán dni 18.5.2018 (viz koncerty). Martin se k odchodu rozhodl vzhledem ke své časové vytíženosti, ovšem zůstává s námi dál v kontaktu a bude se dle možností podílet na běhu kapely i v budoucnu. Martinovi i Tonymu patří dík za to, jak skvěle zvládli celou situaci kolem této důležité přeměny .
Koncertní start v roce 2019 i přestože METALLICA CZECH TRIBUTE BAND poprvé zabodovala i v zahraničí významně omezily některé události běžného občanského života. Drobná operace a následná rekonvalescence, pracovní vytížení, kariérní přestup a přelom jara našeho basáka a kytaristu zaměstnaly první zkušenosti v rodičovské roli. Přestože oba otcové svou roli přijali s očekávanou odpovědností, nic nezmění fakt, že skupina stojí opět v plné síle a je připravena sypat do Vás oblíbené pecky Metallicy a těší se naplánované i další koncerty v tomto roce. Kapela hraje proto, aby všechny, kdo milují stejnou hudbu na koncertech rozohnila. Buďte u toho…..