PODPORUJE NÁS Dopravní společnost StiBus, s.r.o. Top Up
Metallica   Czech   Tribute   Band   se   nechce   stylizovat   do   věrné   kopie   originálu   a   ani   je   nějak napodobovat,   což   je   náplní   revivalů.   Je   to   pouze   parta   čtyř   lidí,   jež   spojuje   láska   k   hudbě Metallicy a rádi se o tuhle vášeň podělí s fanoušky, kteří sdílí  stejné či podobné nadšení. Všechno   to   začalo   v   létě   2016,   kdy   oddanost   a   vášeň   pro Metallicu   svedla   dohromady   Martina   Przeczka    a   Kamila Drába ,   aby   si   krátili   dlouhé   letní   večery   hraním   oblíbených songů   jen   tak   pro   sebe   ve   zkušebně.   Postupně   se   ovšem začala   drát   na   povrch   myšlenka   o   doplnění   dalších   dvou hráčů      (kytaristy      a      basáka)      a      možnosti      odehrání příležitostných akcí. Začalo   shánění   zkušebny,   vybírání   repertoáru,   pravidelného   zkoušení,   které   už   mělo   za   cíl   dát kostru   playlistu   nové   formace.   Na   podzim   doplňuje   dvojici   kytarista   Tomáš   Kuchta ,   Martin Przeczek   definitivně   přijímá   roli   frontmana   a   kapela   dostává   název   Metallica   Czech   Tribute Band.   Na   pozici   basového   kytaristy   je   z   několika   adeptů   vybrán   v   lednu   2017   Jan   Zaoral    a   na pozici   manažera   a   webmastera   Jaroslav   Holar .   Základem   slušné   realizace   koncertů   je   zvuk   a   z toho   důvodu   kapela   povolala   do   služeb   obratného   zvukaře   Standu   Malého ,   který   se   tímto   stal jednou z hlavních součástí hnacího motoru. Vše dostává jasné rysy a na duben 2017 je plánovaný oficiální start kapely…
Webové stránky spuštěny 18.1. 2017
HISTORIE
První   koncert   projektu   Metallica   Czech   Tribute   Band   proběhl   v   českobudějovické   Gerbeře,   kam kapelu   přišlo   podpořit   úctyhodných   dvěstěšedesát   lidí   a   tato   událost      všechny   přesvědčila   o tom, že existence projektu má zcela určitě svůj význam.
NOVINKY HISTORIE KAPELA KONCERTY KONTAKT DOWNLOAD FOTO VIDEO
V   roce   2017   byla   odehrána   celá   řada   zajímavých   koncertů   se   slušnou návštěvností        fanoušků    hudby    skupiny    Metallica    a    kapela    zařadila druhý   rychlostní   stupeň.   Start   roku   2018   patřil   bezesporu   lednové   akci v    českobudějovické    Gerbeře,    kam    přišlo    M.C.T.B    podpořit    téměř čtyřista   fanoušků.   Skupina   se   v   té   době   proměnila   v   nečekaně   rychle rozjetý   vlak   a   celá   parta   zvládla   zamaskovat   první   ránu,   která   hudební soubory    potkává    velmi    často    a    tím    je    změna    obsazení.    V    příběhu kapely   by   asi   byla   i   škoda   nezmínit,   že   tato   událost   se   v   té   době   zdála téměř    neřešitelná    a    hledání    adekvátní    náhrady    za    odcházejícího Martina   Preczka   bylo   velmi   složité.   Začalo   se   pracovat   na   nenápadné “rošádě”.   Jméno   Martinova   nástupce      se   objevilo   znenadání   na   jednom z   dalším   koncertů   v   Hodoníně,   kde   s   “Metlou”   poprvé   vystoupil   Tony Stojka    a   vstoupil   tak   do   rodiny   M.C.T.B.   Tuto   nelehkou   pozici,   kterou   na vysoké   úrovni   doposud   zastával   Martin   Przeczek,   přebírá   neméně   skvělý   a zkušený muzikant . Tento mezník je připsán dni 18.5.2018  (viz koncerty). Martin   se   k   odchodu      rozhodl   vzhledem   ke   své   časové   vytíženosti,   ovšem   zůstává   s   námi   dál   v   kontaktu   a bude se dle možností podílet na běhu kapely i v budoucnu.  Martinovi i Tonymu patří dík za to, jak skvěle zvládli celou situaci kolem této důležité přeměny .
Koncertní   start   v      roce      2019   i   přestože   METALLICA   CZECH   TRIBUTE   BAND    poprvé   zabodovala   i   v   zahraničí významně     omezily     některé     události     běžného     občanského     života.     Drobná     operace     a     následná rekonvalescence,   pracovní   vytížení,   kariérní   přestup   a   přelom   jara   našeho   basáka   a   kytaristu   zaměstnaly první   zkušenosti   v   rodičovské   roli.   Přestože   oba   otcové   svou   roli   přijali   s   očekávanou   odpovědností,   nic nezmění   fakt,   že   skupina   stojí   opět   v   plné   síle   a   je   připravena   sypat   do   Vás   oblíbené   pecky   Metallicy   a těší   se   naplánované   i   další   koncerty   v   tomto   roce.   Kapela   hraje   proto,   aby   všechny,   kdo   milují   stejnou hudbu na koncertech rozohnila. Buďte u toho…..